Sklep

Czyszczenie i konserwacja klimatyzacji w biurze

biuro
Wszystkie urządzenia działające w biurach, w tym klimatyzatory, powinny być odpowiednio konserwowane nie rzadziej niż raz w roku. Nieczyszczona klimatyzacja może powodować u osób przebywających w danym pomieszczeniu dolegliwości zdrowotne, w tym m.in. podrażnienia błon śluzowych czy reakcje alergiczne. Należy również monitorować stan techniczny urządzeń. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości niezbędny jest serwis klimatyzacji w biurze.

Czytaj więcej...

Jak dbać o klimatyzację w domu?

dom
Klimatyzacja polega na wymianie powietrza w pomieszczeniu w celu zachowania żądanej temperatury i wilgotności. Sprawnie działające klimatyzatory pozwalają zachować odpowiedni stopień temperatury, co wpływa na dobre samopoczucie osób przebywających w domu. Niestety, jeśli urządzenie jest uszkodzone, niesprawne lub zanieczyszczone mogą gromadzić się w nim bakterie, wirusy i grzyby, co jest niebezpieczne dla zdrowia.

Czytaj więcej...

Rodzaje systemów wentylacyjnych

wentylacja
Zadaniem wentylacji jest wymiana zużytego powietrza w pomieszczeniach na świeże, dostarczane z zewnątrz. Sprawna wymiana powietrza wpływa nie tylko na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, lecz również stan budynku. W ten sposób można skutecznie przeciwdziałać powstawaniu pleśni i grzybów.

Czytaj więcej...

Rodzaje pomp ciepła

pompa
Pompy ciepła to niewielkie urządzenie, swoim wyglądem i gabarytami przypominające nieco małą lodówkę, które służy do ogrzewania domów i wody.

Czytaj więcej...

Rekuperacja czy klimatyzacja

rekuperacja
Świeże, czyste powietrze i odpowiednia wysokość temperatury w naszych domach i mieszkaniach to podstawa dobrego samopoczucia i zdrowia wszystkich mieszkańców. To właśnie z tego powodu coraz większym zainteresowaniem cieszą się współczesne systemy wentylacji i klimatyzacji.

Czytaj więcej...

Najczęstsze problemy instalacji wentylacyjnych w blokach

problemy
Wentylacja odgrywa bardzo ważną rolę w każdym mieszkaniu. Niestety często pojawiają się pewne problemy z poprawnym działaniem instalacji wentylacyjnych, wynikających np. z barier architektonicznych czy niewłaściwych modyfikacji przeprowadzanych przez użytkowników.

Czytaj więcej...

Jaki klimatyzator najlepszy do domu lub mieszkania?

klimat
Kiedyś kojarzył się z luksusem. Obecnie stosowany jest nie tylko w obiektach przemysłowych, pomieszczeniach biurowych, ale również w domach i mieszkaniach. Klimatyzator to sposób na świeże powietrze nawet w środku upalnego lata. Klimatyzacja do domu może być dobrana zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami. Urządzenia mogą być przenośne lub mocowane na stałe, jednoczęściowe lub składające się z dwóch części. Możliwości jest wiele, dlatego warto je poznać, by móc dobrać system najbardziej dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Czytaj więcej...

Jak właściwie korzystać z klimatyzacji w domu?

klimatyzacja
Klimatyzator to urządzenie, które najbardziej doceniamy latem, gdy na zewnątrz upały, a wewnątrz naszych domów, biur czy obiektów użytku publicznego przyjemny chłód. Aby klimatyzacja zawsze działała sprawnie, należy wiedzieć, jak prawidłowo go użytkować.

Czytaj więcej...

Instalacja klimatyzatora w mieszkaniu

klimatyzacja
Mieszkania w budynkach wielorodzinnych w czasie upałów ogrzewają się, stąd chęć zainstalowania w nich przez ich właścicieli klimatyzacji. Żeby jednak można było to zrobić, trzeba spełnić określone wymogi. Instalacja klimatyzatorów (szczególnie typu split) wiąże się z zamontowaniem na zewnątrz pomieszczenia skraplacza – elementu układu do klimatyzacji. Zwykle montuje się je na fasadzie budynku, co zawsze wymaga uzyskania zgody na montaż od jego administratora (spółdzielni lub wspólnoty). Jeżeli jednak częścią lokalu jest balkon, a nie ma zgody administratora na instalację skraplacza na fasadzie, możemy zainstalować skraplacz na balkonie, o ile tylko ten jest wpisany w akt własności lokalu, tj. przynależy do niego.

Czytaj więcej...

Firma Chłód-Klim wita na swoim blogu

wentylacja-14
Witamy Was na blogu firmy R.K. Chłód-Klim Rafał Kowalski! Jego celem jest zainteresowanie i przybliżenie Wam działalności naszego przedsiębiorstwa oraz pomoc w wyborze właściwego asortymentu z zakresu naszej oferty.

Czytaj więcej...

Klimatyzacja box-klimatyzatory
 • Jednostki naścienne
 • Przypodłogowe
 • Jednostki kanałowe i kasetonowe
zobacz więcej
Wentylacja box-art-wentylacyjne
 • Vestibulum ut felis risus
 • Praesent in quam ut libero
 • Nullam semper elementum
zobacz więcej
Pompy ciepła
i ogrzewanie
box-pompy
 • System Monoblok
 • System Split
zobacz więcej
Chłodnictwo box-chlodnictwo
 • Systemy Daikin
 • Agregaty skraplające
 • Agregaty skraplające ZEAS
zobacz więcej
Projektowanie,
montaż, doradztwo
box-projektowanie
 • Projektujemy rozwiązania
 • Montujemy systemy
 • Doradzamy
zobacz więcej